Na, most nézel hülyének!

Látom a szemem előtt az arcodat:
felhúzott szemöldökkel ülsz ott és arra gondolsz, miért gondolja a Kovács Eszter, hogy én nem tudok hajat mosni?

Tudsz!
De én meg hátha tudok újat mondani, ha esetleg nem, akkor meg ismétlés a tudás anyja! :)

Nagyon fontos - tudom, hogy tudod, csak mondom -, hogy a hajmosás a haj és a fejbőr tisztításából és ápolásából áll.
Mindkettő egyformán fontos, nincs sorrend.
Leírom Neked lépésről lépésre, hogyan zajlik egy hajmosás, nem azért, mert vissza akarunk menni a dedóba, tudom, hogy tudsz hajat mosni, csak lehet, hogy olvasol majd itt egy-két újdonságot, ami a hasznodra válik.
Jó pap holtig tanul :)

Először is, langyos vízzel alaposan leöblíted a hajad.
Utána a haj-, vagy fejbőrtípusodnak megfelelő samponból öntesz egy kicsit a tenyeredbe. Azért fontos, hogy a tenyeredbe és ne egyből a fejedre, mert a fejeden nem tudod egyenletesen eloszlatni. Mi is, amikor a fodrászüzletben mossuk a hajad, mi is a kezünkbe teszünk a samponból, hogy ott elkenjük, és egyenletesen eloszlatva juttassuk a fejbőrödre: a fejtetőre, a két oldalra, és a tarkóra is.
Ha egy helyre nagyobb mennyiség kerül a samponból, az két dolog miatt is baj: korpás lesz ott a fejed, vagy majd viszket, mert sok volt a jóból, a másik, hogy máshol nem lesz elég ahhoz, hogy ott is megtisztítsd a fejbőröd. Aminek pedig az a következménye, hogy zsíros marad, és nem tudod majd olyan ügyesen beszárítani, mert nem elég tiszta ahhoz, hogy engedelmeskedjen. Akkor is zsíros, ha nem érzed zsírosnak, ezt fogadd el. Kivétel ez alól, ha valakinek száraz, neki meg az a baja.

Tehát, miután bevizezted, lehúztad róla a felesleges vizet, hogy ne csöpögjön, feljuttatod a kezedből egyenletesen a sampont.
Ezt masszírozó mozdulatokkal, az ujjbegyeiddel elkened, magyarul: mosod a hajad. Azért nem a körmeiddel, mert nem akarsz mikrosérüléseket okozni magadnak a fejbőrödön...
Ha elég koszos volt a hajad, először nem fog habozni a sampon. Nem is baj, attól még hat. Ezzel az első mosással fellazítjuk a lerakódott koszt. Azért nem habzik, mert olyan sok minden rakodott rá, hogy tisztulni még nem tud. Nyugi, nem azért, mert ritkán mosod, szó sincs róla!
Csak sajnos a legtöbben egy nem éppen tiszta levegőjű városban élünk, továbbá használunk hajformázókat, meg egyebeket, hordunk sapkát, sportolunk, klimatizált helyiségben dolgozunk... ami mind-mind oka annak, hogy akár már EGY nap után is olyan mennyiségű piszok borítsa a fejbőrünket, ami amúgy fel sem tűnik, csak ilyenkor, amikor nem habzik a sampon.
Nem baj, a túl sűrű hajmosás is káros lehet, mindenkinek más az ideális.

Na, ha megvagy az első mosással, jól öblítsd le a "habot".
De tényleg jól, mert most a kosz nagy részét is leöblíted, ha meg ott marad, nem lesz sikeres a második mosás: amikor is megint öntesz a tenyeredbe samponból. Ugyanannyit, mint az előbb, vagy egy kicsivel kevesebbet, ugyanúgy eloszlatod, és megint elkezded a pár percig tartó mosást, ami közben örömmel tapasztalod, hogy "jé, habzik a sampon!!" :) ... azért, mert jól csinálod.

Ha végeztél, megint alaposan kiöblíted a képződött sűrű habot, közben, ha hosszú a hajad meg is emelgetheted, hogy mindenhol tényleg kijöjjön belőle a hab, mert erre most már nincs szükség. Most azok figyeljenek, akiknek festett, és/ vagy 5cm-nél hosszabb a hajuk: az öblítés végeztével lehúzod róla a felesleges vizet, a többit felitatod egy törölközővel. Nem kell szárazra törölni, csak itasd fel, hogy ne csöpögjön.

Jöhet a balzsam! (De előbb vedd le a törölközőt.)
Szintén teszel belőle a tenyeredbe, és felhordod a hajad hosszára és a végére. Azért nem kell a tövére meg utána néhány centire, mert ott még 100%, hogy egészséges a hajad, nem kell azt a részt túlápolni. Ha mégis sikerült oda is kenni, akkor se aggódj, egy jó minőségű balzsamtól nem lesz zsíros.
Ez tuti!

Most fogj egy nagy fogú fésűt, és bontsd ki a hajad.
Óvatosan!!

Vizesen nagyon sérülékeny a haj! Ne tépd, nagyon kérlek!
Köszi. :)

Ha megvagy a fésüléssel, öblítsd le a balzsamot, ugyanazzal az alapossággal,amivel eddig csináltad.
Szuper! :)
Nemsokára megvagyunk!

Most egy törölközővel felitathatod róla a vizet.
Tehát nem megtörölni kell, mert ha törlöd, mint az őrült, többet ártasz, mint használsz.
Gondolj csak arra, mikor legutóbb mi mostuk a hajad, mi is csak nagyon finom mozdulatokkal felitattuk a vizet róla, hogy még véletlenül se roncsoljuk.

Most, miután már nem csöpög, ráteheted a hajban maradó ápolószert (spray, krém, hab, vagy amit szeretsz), és kezdetét veheti a szárítás és formázás!

Még néhány jó tanács:
Ha rövid a hajad és nem kell rá balzsam, akkor a második öblítés után felitatod a vizet, és kész.
Ha minden nap mosol hajat, mert az életmódod úgy kívánja, akkor nagyon fontos, hogy gyakori hajmosáshoz való samponnal mosd. Ebben az esetben elég egyszer megmosni, mert nem volt ideje összekoszolódni, úgyhogy nem kell olyan intenzíven tisztítani. De erre már nyilván rájöttél. :) Aztán mehet a balzsam úgy, ahogy fent írtam.

A samponokat néhány havonta váltogatni kell.
Azért, mert vagy az évszak miatt, vagy az életmódod miatt, vagy a környezeti hatások miatt, vagy az egészségügyi állapotod miatt a hajad és/vagy a fejbőröd mást igényel.
Kérdezz, segítünk!

A sampont elsősorban a fejbőröd „ízlése” szerint válassz, másodlagos a hajad állapota. Hogy értsd: ha pl. korpás a fejbőröd, de száraz a hajad, a Neked megfelelő a korpás fejbőrre való sampon és a száraz hajra való balzsam.

Kérdezz, segítek eligazodni! :)
Ha nem tudtam újat mondani, akkor köszönöm, hogy elolvastad, legalább most már biztos vagy benne, hogy jól csináltad eddig is. Ha olvastál újdonságot, akkor remélem, érdekes volt, és a hasznodra válik.
Ha pedig kérdésed van a fentiekkel kapcsolatban, kérdezz nyugodtan személyesen, amikor legközelebb hozzám jössz!

Ez a weboldal sütiket használ. Az Uniós törvények értelmében kérem, engedélyezze a sütik használatát, vagy zárja be az oldalt.